Ana sayfa Adwords Dudak Dolgusu Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Dudak Dolgusu Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

198 views
0
PAYLAŞ

İlerleyen yaşlarda insan cildinde bulunan özellikle hyalüronik asit içeriği azalmakta ve cildin su tutma kapasitesi azalmaktadır. Son yıllarda birçok insansın özellikle bayanların tercih ettiği dudak dolgusu uygulamaları, güzel ve alımlı gözükmenize yardımcı olmaktadır. Dudakların hacim kazanması amacıyla yapılan bu işlem, herhangi bir cerrahi müdahale içermemektedir.

Bir miktar ağrı hissedebileceğiniz dudak dolgusu, ortalama olarak 10 dakika içerisinde uygulanabilmektedir. Acı hissetmemeniz için ilk olarak anestezik bir krem sürülmekte ardından ince uçlu bir enjeksiyon yardımıyla dolgu malzemesi dudaklara uygulanmaktadır. Hızlı ve basit bir şekilde yapılabilen bu uygulama sonrasında, değişimi hemen fark edebilirsiniz.

Dudak dolgusu fiyatları yapılacak olan tedaviye göre değişim gösterebilmektedir. Uygulama sonrasında şişlik ve morarma oluşabilir, fakat bu etki birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Etkisi 4 ila 6 ay arasında süren bu işlemin daha sonra tekrarlanması gerekmektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Bir Fark Yaratmaktadır?

İnsan vücudunda anatomik yapı olarak üst dudak alt dudağa göre daha öncedir. Bu uygulama ile üst dudağa hacim kazandırılmakta ve kusursuz bir görünüm elde edilmesi amaçlanmaktadır. Zamanla dolgunluğu ve hacmi kaybolan dudaklar, şekil değişiklikleri yaşamaktadır. Bu uygulama ile:

  • Dudaklarınızı dolgunlaştırabilir
  • Şekillendirme yapabilir
  • Asimetrik bozuklukları düzeltebilir
  • Sarkmaları giderebilir
  • Ayrıca dudak konturunu belirginleştirme ve ince çizgiler için kullanabilirsiniz.

FDA onaylı olarak yapılan hyalüronik asit dolgusu, tamamen güvenilirdir. Herhangi bir yasar veya yan etkisi bulunmayan bu işlem hakkında Dr.Oğuz Uçar‘dan bilgi ve destek alabilirsiniz. Dudak Dolgusu Fiyatları malzeme kalitesine, şehir ve doktor seçimine bağlı olarak değişim göstermektedir. Fakat ortalama fiyat aralığı 800 ila 2500 TL arasında değişmektedir.

Burun Dolgusu

Ameliyatsız olarak burun estetiği yaptırma olarak da bilinen burun dolgusu, anestezi veya herhangi bir cerrahi işlem olmadan yapılan kozmetik amaçlı bir estetik uygulamasıdır. Burun ve çevresinde oluşan şekil bozukluklarını gidermek, burnun yüzdeki orantısı ayarlamak ve asimetri bozuklukları gibi sorunlar çerçevesinde uygulanan bu yöntem, dolgu malzemeleri ile yapılmaktadır.

Uzun zamandır yüz ve dudaklarda kullanılan Hyalüronik asit bazlı dolgunun burun üzerinde de kullanılması ile yapılabilen bu işlem, ameliyat kadar başarılı sonuçlar vermektedir. Görünümünüzü güzelleştirmek ve kendinizi iyi hissetmek amacıyla yaptırabileceğiniz bu uygulama, doğru ellerde yapılmalıdır.

Dolgu İle Burunda Neler Yapılabilmektedir?

Burun Dolgusu ile birçok farklı şekilde burun sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sorunlar:

  • Burundaki eğrilik sorunları
  • Burun ucu düşüklüğü
  • Asimetrik bozukluklar
  • Burun ve alın orantısı ile yüzdeki görünüm gibi sorunlarda uygulanmaktadır.

Bu işlem ince uçlu bir iğne ile burun ve çevresine dolgu maddesi enjekte edilmesine dayanmaktadır. Ortalama olarak 15-20 dakika içerisinde gerçekleştirilen bu işlem sonrasında hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Her yaş grubu tarafından yapılabilecek olan Burun Dolgusu, 18 aya kadar kalıcılık göstermektedir. Bu süreç sonrasında tekrardan yenileme yapmanız gerekmektedir.  Hamilelik döneminde yapılması önerilmeyen bu işlem ile daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırma

Cildin nefes almasını sağlayan hücrelere gözenek denmektedir. Zamanla bu gözeneklerin dolması ve kirlenmesi sonucunda gözenekleri sıkılaştırmak gerekebilir. Gözeneklerin genişlemesinde en önemli faktörlerden birisi cildin yap oranı ve genetik faktörlerdir. Özellikle yanak, alın ve çenede gözenek genişlemeleri daha fazla görülmektedir.

Siyah noktası bulunan ve yağlı cilde sahip olan kişilerde, bu atıklar birikerek genişlemeye sebep olmaktadır. Akne şikayeti olanlarda fazla görülse de, akne bulunmadığı durumlarda da ortaya çıkabilmektedir. Yaşlanma sonucun kollajen miktarı azalmakta ve cilt sarkmaları ile beraber gözenekler daha fazla ortaya çıkmaktadır.

Gözenek Daraltmak İçin Kullanılan Yöntemler

Gözenekleri yok etmek kesinlikle mümkün değildir. Gözenek sıkılaştırma ve küçültme doğrultusunda farklı tedavi yöntemleri yer almaktadır. Bu tedavi yöntemleri olarak, lazer tedavisi, kimyasal peeling ve PRP gibi çeşitler karşınıza çıkmaktadır. Ayrıca medikal temizlik yöntemleri ile bu sorununuzu ortadan kaldırabilir ve daha temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Fraksiyonel lazer ışınları yapılabilen Gözenek Sıkılaştırma tedavisinde, cilt üst katmanı soyulmakta ve hasarlı kısım ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca radyo frekans yönteminde ise cilde radyo frekans enerjisi uygulanmakta ve ciltte gözenek sıkılaşması meydana getirilmektedir. İz ve leke oluşumun oluşmadığı bu durumda herhangi bir yan etki oluşmamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here