Ana sayfa Adwords Köpek Eğitimi Büyükçekmece

Köpek Eğitimi Büyükçekmece

415 views
0
PAYLAŞ

 

Büyükçekmece, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçedir. Büyükçekmece’nin yüzölçümü 196 kilometrekaredir. Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Silivri, Çatalca, Arnavutköy ve Marmara Denizi’nin komşusudur. Büyükçekmece’nin semtleri: Tepecik, Kumburgaz, Celaliye ve Mimar Sinan’dır.  Büyükçekmece’de Büyükçekmece Gölü vardır. Devlet Su İşleri tarafından yapılan yapılarla derinleştirilmiştir. Büyükçekmece Gölü İstanbul’un bir kısmının içme suyu ihtiyacını karşılamaktadır. Büyükçekmece Gölü’nün Marmara Denizi ile birleştiği yere bir baraj yapılmıştır. Büyükçekmece Gölü’nün üzerinden Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü geçer. Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü tarihi bir köprüdür. Bu köprü inşa edilmeden önce; göl üzerinde bulunan elle tutularak karşıdan karşıya geçilen sallar vardı. Bu sallar çok büyüktü. Bu yüzden de bu göl Büyükçekmece Gölü olarak adlandırılmıştır.

 

Köpek Pansiyonu Büyükçekmece’de TÜYAP bulunmaktadır. TÜYAP Türkiye’nin en büyük sergi alanıdır. Büyükçekmece’de uzun bir sahil, alışveriş merkezi, çarşı, hoteller, spor salonları, su parkları, parklar ve birçok tarihi eser vardır. Bu tarihi eserler: Süleyman Ağa Çeşmesi, Sultan Hamid Çeşmesi ve Havuzu, Enver Paşa Köşkü, Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Çeşmesi, Enver Paşa Köprüsü, Kuruşlu Han, Sokullu Mehmet Paşa Camii, İmaret Camii ve Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi’dir.

 

Büyükçekmece’de 2000 yılından beri düzenlenen kültür ve sanat festivalleri, üçüncü kez Dünya’nın En İyi Kültür ve Sanat Festivali seçilmiştir. Büyükçekmece’de her yıl 1-7 Temmuz tarihleri arasında Kültür ve Sanat Festivali düzenlenmektedir. Bu festivallere yurtdışından ve yurtiçinden sanatçılar ve dansçılar katılmaktadır. Festivaller sürekli büyümektedir.

 

Köpek Eğitimi Kültür ve Sanat Festivali’nin ilk günü Cumhuriyet Meydanı’nda ünlü komedyenlerin ve sanatçıların gösterileri olur. İkinci günü havai fişek gösterileri ve farklı ülkelerden gelen geleneksel dansçıların gösterileri olur. Festivale her yıl katılan otuz beş bin kişi vardır. Bugüne kadar Volkan Konak, Tarkan, Gülben Ergen, Demet Akalın, Fatih Erkoç, Feridun Düzağaç, Sezen Aksu, Emre Aydın ve Ebru Gündeş gibi sanatçılar konserler vermişlerdir. Kültür ve Sanat Festivali yedinci gün havai fişek gösterileri ile sona erer. Büyükçekmece’de köpek eğitimi merkezleri bulunmaktadır. Köpekler eğitilmesi en kolay olan hayvanlardır. Özellikle küçük köpekleri eğitmek daha da kolaydır. Yaşanılan sorunlar otorite ve disiplin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Köpeklerin eğitiminde sorun yaşamamak için uzman eğitmenlere başvurulabilir.

 

 Köpeklerin Sahibi ile Uyumlu Yaşamasını Sağlayacak Eğitimler:

 

– Ev içi uyum ve sosyalleştirme eğitimi

– İç mekân tuvalet eğitimi

– Dış mekân tuvalet eğitimi

– Temel itaat eğitimi

– İleri itaat eğitimi

– Bodyguard ve alan koruma eğitimi

 

Ev içi uyum ve sosyalleşme eğitimi sayesinde köpek evde ve dışarıda nasıl davranması gerektiğini öğrenir. Köpek 3 aylıkken ev içi uyum ve sosyalleşme eğitimine başlanabilir. Köpek Oteli 6 aylık olana kadar devam edilir.  İç ve dış mekân tuvalet eğitimi köpek için en önemli ve en büyük eğitimdir. 3-6 aylık arasında tuvalet alışkanlığının kazandırılması gerekir. Irkı önemli olmaksızın her köpeğin temel itaat eğitimini alması gerekir. Köpek öğrendiği komutlar sayesinde sahibiyle daha uyumlu yaşamaya başlar. Temel itaat eğitimi sayesinde köpeğin algısı açılır. Sahibini daha iyi anlamaya başlar.

 

Bir köpeğin ileri itaat eğitimini alabilmesi için öncelikle temel itaat eğitimini almış olması gerekir. Köpek üzerindeki tek yaptırım gücü otoritedir. Bu yüzden ileri itaat eğitimini her ırktaki köpek alamaz. Köpeğin karakteri bu eğitime uygun olmalıdır.  Bodyguard ve alan koruma eğitimi verilebilmesi için köpeğin karakterinin yerleşmiş olması gerekir. Bu yüzden bekçi köpeklere, köpek 18 aylık olduktan sonra verilir. Bodyguard ve alan koruma eğitiminin verilebilmesi için, köpeğin önceden temel itaat eğitimini almış olması gerekir.  Köpeği eğitecek olan kişinin; köpeğe baskı uygulayan, öz güvenini yıkacak ve psikolojisini bozacak şok tasması, dikenli eğitim tasması, boğma tasması gibi araçları kullanmaması gerekir.

Hause Of İstanbul Dog Kennel

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here