Ana sayfa Adwords Köpek Pansiyonu

Köpek Pansiyonu

528 views
0
PAYLAŞ

Günümüzde insanların evcil hayvan sahiplenme oranının, geçmişe nazaran çok daha fazla olduğu dikkat çekmektedir. Bunun nedenleri arasında özellikle insan yaşamında doğal etkilerin oldukça azalması ve insanların daha çok şehir yaşamına endeksli bir hale gelmesi söylenebilir. İnsanlar şehir yaşamından bir nebze olsun uzaklaşmak, bulundukları ortama renk katabilmek adına apartman tarzı ortamlarda evcil hayvan sahiplenmek istemektedir. Bunun haricinde elbette içinde yoğun olarak hayvan sevgisi besleyen ve evcil hayvanlara yoğun istek duyan insanlar da vardır.

 

Ev ortamında en çok beslenen hayvan köpeklerdir. Köpekler özellikle sadık olmaları ve sempatik olabilme gibi özellikleriyle insanlar tarafından sevilmektedir. Ev ortamında bir köpek beslemek oldukça sorumluluk gerektiren bir durumdur. Köpeğin bakımı, beslenmesi gibi birçok konu sorumluluk gerektiren konulardır. Hayvan sahipleri özellikle iş hayatında fazlasıyla aktif bir kişi ise, bu durum onlar için daha da zorlaşabilmektedir. Ancak evcil hayvan sahiplenilme oranının fazla olması, insanlar açısından alternatif bazı hizmetlerin oluşmasına neden olmuştur. Veterinerler, köpek pansiyonları, Köpek Eğitimi merkezi gibi hizmetler; evcil hayvan sayısının artmasına bağlı olarak gelişmiştir. Bu noktada özellikle köpek pansiyonlarının varlığından söz etmek gerekir.

 

Zira köpek besleyen bir kişi için en büyük sorun, herhangi bir meşguliyet ve seyahat durumlarında köpeği nereye emanet edebileceği sorunudur. Köpeğinizi bir yakınınıza ya da arkadaşınıza emanet etmek belki de aklınıza ilk gelen alternatif olacaktır. Ancak köpek bakımı oldukça bilgi ve önem gerektiren bir konu olduğu için, bu tarz yabancı ortamlarda köpekler sorun yaşayabilir. Günümüzde bu anlamda köpek pansiyonları büyük hizmet vermektedir. İşle ilgili bir seyahate ya da tatile çıkacağınız zaman ya da herhangi bir sebepten ötürü evden uzaklaşmanız gerektiği zaman, köpekleri gönül rahatlığı ile bu pansiyonlara bırakabilirsiniz. Köpek pansiyonlarında hayvanlarla ilgilenen kişiler tamamen bu konuda uzman olan kişilerdir. Yani köpek eğitimi ve bakımı konusunda uzman oldukları için, köpekler bu pansiyonlarda herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır.

 

Köpek pansiyonlarının günümüzde daha çok gelişmiş olan büyük şehirlerde yer aldığını görmekteyiz. Elbette Türkiye’nin dört bir yanına yavaş yavaş yayılan bu hizmet, şimdilik daha çok büyük şehirlerde görülmektedir. Bunun nedeni de elbette büyük şehirlerde, apartmanlarda evcil hayvan besleme oranının daha yüksek olmasıdır. Bu hizmetten şuan için en fazla yararlanılabilecek şehir olarak gözümüze İstanbul çarpmaktadır. İstanbul’un birçok bölgesinde köpek pansiyonu hizmetini bulabilmek mümkündür. Bu bölgelerden birisi de Maltepe ilçesidir. Köpek oteli Maltepe hizmetleri sayesinde, köpeklerinizi gönül rahatlığı ile pansiyonlara emanet edebilirsiniz.

 

Pansiyonlarda konaklama konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Köpeğinizi isterseniz 1 günlüğüne, isterseniz de 1 aylığına bu pansiyonlara emanet edebilirsiniz. Fiyat olarak da her bütçeye uygun bir hizmet bulabilmek mümkündür. Genel olarak bakıldığı zaman köpek pansiyonlarının günlüğü 50-100 TL arasında değişmektedir. 30-40 TL günlükle bu hizmeti veren bazı pansiyonlar da bulunmaktadır.

 

Kişiler Satılık yavru köpek pansiyonlarında en çok sağlık konusunda tedirginlik yaşamaktadırlar. Köpeklerinin burada sağlıksız koşullarda olacağını düşünen bazı kişiler, bu hizmetleri almak konusunda tedirginlik yaşayabilmektedir. Ancak köpek pansiyonları donanım olarak oldukça kaliteli olmaları bakımından, sağlık konusunda da herhangi bir zaafiyet yaşamamaktadır. Köpekler bu pansiyonlara alınırken tüm sağlık kontrolleri yapılmakta ve bu şekilde pansiyona alınmaktadır. Aşıları tam olmayan hiçbir köpek, pansiyon içine alınmamaktadır. Bunun haricinde köpek pansiyonlarında gün içine sürekli olarak bir veteriner hekim de bulunmaktadır. Bu veteriner hekim tarafından köpeklerin tüm sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Bu açıdan köpek pansiyonlarında sağlık açısından bir sorun yaşanma olasılığı da ortadan kalkmaktadır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here