Ana sayfa Adwords Kredi Notu Hakkında Her Şey

Kredi Notu Hakkında Her Şey

625 views
0
PAYLAŞ

Kredi Notu Hakkında Her Şey – KREDİ NOTU SORGULAMA

 

Ülkemizde son yıllarda bankadan kredi kartı ve kredi isteyenlerin karşılaştığı kredi notu nedir? Ne işe yarar? Neden gereklidir? Tüm bu soruların cevabını öğrenmek istiyor musunuz? İşte kredi puanı ile ilgili tüm detaylar…

 

Kredi Notuyla İlgili Bilinmesi Gerekenler

 

Kredi puanı 9 bankanın ortaklaşa oluşturduğu ve Kredi Kayıt Bürosu(KBB) tarafından oluşturulan bir sistemdir. Bu sistemle beraber oluşturulan kredi puanı en düşük 1, en yüksek 1900 puan olacak şekilde belirlenmiştir. 1 ile 699 puan arası en riskli grubu, 700 ile 1099 puan arası orta riskli, 1100 ile 1499 puan arası az riskli, 1500 ve üstü ise iyi olan gruba girmektedir. Bankalar da bu risk grubuna göre kredi kartı vermekte, kredi kartı limiti belirlemekte ve müşteriye kredi sağlamaktadır.

 

Bankalarla Son Yıllardaki Çalışmalar Çok Önemli

 

Kredi notları kişinin son 5 yıllık banka geçmişini göstermektedir. Bankalar genel olarak 950 puan ve üzeri müşteri grubuyla çalışmak istemektedirler. Bu sebeple bankadan kredi ya da kredi kartı isteyenlerin ilk olarak kredi notlarına bakılır. Eğer başvuruda bulunan kişinin notu düşükse birkaç ay sonra yeniden başvurusu istenmektedir.

 

Kredi Notunu Ne Etkiler?

 

Kredi notunu belirleyen etmenler vardır. Bu sebeple banka ile çalışmak önemlidir. Eğer kredi puanı henüz oluşmamışsa bankadan hesap açarak para yatırıp çekebilir ya da en düşük limitli kredi kartı talep edilebilir. Böylece sistem kişiye özel kredi notunu oluşturacak ve kişinin bankalar ile çalışmaları hızlandıracaktır.

Detaylı bilgiye https://bankauzmani.net ‘den ulaşabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here