Ana sayfa Ekonomi BoG gelecekteki büyüme planını yayınladı

BoG gelecekteki büyüme planını yayınladı

325 views
0
PAYLAŞ

Yunanistan’a Yatırımcı Güveni, yalnızca reformların teşviki, mali istikrarın korunması ve daha büyüme dostu bir ekonomik politika karışımının benimsenmesi ile güçlenecek, Yunanistan Bankası Başkanı Yannis Stournaras Pazartesi günü yayınlanan para politikası raporunda bir plan olarak savundu Bir sonraki hükümet.

Merkez bankası raporunda, Başbakan Alexis Tsipras’ın Mayıs ayındaki bildirilerinden ve% 1,1 milyar avroluk düşüş nedeniyle,% 3,5 hedefinin eksik kalması nedeniyle gayri safi yurtiçi hasıladaki% 2,9 faiz dışı bütçe fazlası tahminlerini yineledi.

Yine de Stournaras, faiz dışı fazla hedefin büyüme uğruna azaltılması gerektiğini vurgulayarak, bunun “Avrupa ülkelerinin akranları ile işbirliği içinde” yer alması gerektiğini de sözlerine ekledi. yatırımlara, rekabetçiliğe ve büyümeye dost olacak oranlar ve sosyal güvenlik primleri ”dedi.

Raporun odağı ekonomik genişlemedir, merkez bankası projeksiyonun 2020’de yüzde 2,1’e, 2020’de yüzde 2,2’ye çıkmasından önce yüzde 2,3’lük bir hükümete göre bu yıl sadece yüzde 1,9’unu bulacağını öngörüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here