Ana sayfa Ekonomi Dolar fiyatı rekor seviyeyi göremeden gerilemeye başladı

Dolar fiyatı rekor seviyeyi göremeden gerilemeye başladı

400 views
0
PAYLAŞ

Uzun süreden itibaren yükselişini sürdüren ve tarihi zirvenin hemen hemen altında bulunan dolar ile euro bugün tl karşısında değer kaybederek 3,9 seviyelerinin altına geriledi.

Gelişmekte olan ülkelerin iyimserlik havasının sürmesi nedeniyle dolar ve euro tl karşısında şu sıralar düşüş yaşamaya başladı ve son bir haftanın en düşük seyrine geriledi. Ülkemizde ve çevre bölgelerde yaşanan ılımlı havanın sürmesi doların ateşini dahada düşüreceğinden bahseden ekonomistler haftaya 3.94 seviyelerinde başlayan doların Güney Afrika randı  ile günü 3.89 seviyelerinde tamamladı.

Güney Afrika Randı dolar karşısında en çok değer kazanan para birimi olurken bunu ikinci sırada Tl takip etti. Türkiye dışında da yaşanan olaylar, AB, ABD ve NATO ilişkileri doların seviyesinin nasıl olacağını şu sıralar şekillendireceğe benziyor. Ayrı ABD’de yaşanan Rıza Zarrab olayı da gidişatın durumu hakkında yön verecek olaylar arasında yerini koruyor. Önümüzdeki günlerde şekillenecek olan Dolar / Tl paritesindeki hareketlenmelerin yönü yaşanan olayların gelişimi ile yön bulacak gibi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here