Ana sayfa Ekonomi Küresel hava finansmanı taraftarları, patlamanın son bulup devam edeceğini düşünüyor

Küresel hava finansmanı taraftarları, patlamanın son bulup devam edeceğini düşünüyor

427 views
0
PAYLAŞ

140 milyar dolarlık uçak finansmanı endüstrisinin benzeri görülmemiş bir patlamayı kutlamak için geçen hafta Dublin’de toplandıkça, birkaçı geçmişin hatalarına karşı soğuk bir gözle bakıyordu – ve bir daha olabilecekleri gibi.

İrlanda, küresel uçak finansmanının hakimiyetini, uçak uçaklarından hem riskleri hem de getirileri mümkün kılan, sanayi öncüsü Guinness Peat Aviation’ın (GPA) 1992’deki yükselişine ve çarpıcı çöküşüne borçludur. Şimdi sektöre hakim olan eski GPA yöneticileri, son beş yılda sızan yeni oyuncuların ve yatırımcıların hangilerinin bu hatalarından öğreneceğini ve endüstrinin nihayetinde muhteşem patlamalar ve büstler döngüsünü kırıp sararmadığını tartışıyordu.

Her sene sektörün vitrin konferanslarına ev sahipliği yapan beş yıldızlı mekanlar, küresel yatırımcılar çılgınca geri dönüş arayışı içinde oldukları yüzlerce yeni yatırımcıyla (Çin’den çok sayıda) zaman zaman karanlık bir endüstriye döküldü.

Finansörlerin bir kısmı, havayolu ekonomisi konferansı sırasında 200 yaşındaki Shelbourne Hotel’in caddesine dökülürken, delege listesi beş yılda 3000 olacak şekilde üç kat arttı.

Genel Müdür Yardımcısı GECAS’ın başkan yardımcısı Alec Burger, hava yolu idaresinin yükselen havayolu trafiğiyle havaya uçurduğu havayolu şirketinin ikinci bir konferansta Global Airfinance’e yaptığı açıklamada, “Duyarlılık bunu gördüğüm kadar olumlu” dedi. filolarını genişletin.

Flight Ascend baş ekonomisti Peter Morris, “Bu, küresel havayollarının kârının 30 milyar dolardan dördüncü yılı olacak ve bu eşi benzeri görülmemiş bir gelişme olacak” dedi.

İyimser merakçılar, Asya’daki paranın sesini ısrarla vurguladılar – yaklaşık 20 Çinli kiralayan, on yılın başından bu yana Dublin ofislerini açtı – hava finansmanının kendi başına değerli bir varlık sınıfı olarak ortaya çıktığını teyit ediyor.

Dünyanın en büyük kiralayan şirketi AerCap’ın CEO’su olan eski GPA çalışanı Aengus Kelly, şirketine ödünç vermek isteyen banka ve tahvil yatırımcılarının sayısının, 20 yılda 50 ila 500 arasında değiştiğini söyledi.

“Hepsi, uzun mesafe için durumda mıdır? – Tabii ki değil. Verim aramak için mi geldiler? – Tabii ki var, “dedi bir röportajda. “Ancak sanayide yapısal temelde iyi anlaşılmış ve insanlar havayolu çevriminden boşandıklarını düşünüyorum.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here