Ana sayfa Gündem Atina etkinliği, kadın büyükelçisi olmanın nasıl bir şey olduğuna odaklanıyor

Atina etkinliği, kadın büyükelçisi olmanın nasıl bir şey olduğuna odaklanıyor

443 views
0
PAYLAŞ

Yüksek yerlerde kadınlara sahip olmanın faydaları konusunda hiçbir soru bulunmuyor ve 2000 yılında Birleşik Ulusal Güvenlik Konseyi “kadınların çatışmaların önlenmesi ve çözümünde önemli rolünü” teyit eden bir kararı kabul etti. Atina’daki bir etkinlikte güçlü kadınlar kutlandı Konuk konuşmacıların, Yunanistan’da kendi ülkelerini temsil eden dört kadın elçi olduğu hafta.

“Diplomaside Kadınlar: Kamu Hayatında Kadınlar için Zorluklar ve Fırsatlar”, Birleşik Krallık, İsveç, Hindistan ve Avustralya’nın büyükelçileri ile bir konuşmadan oluşuyordu – sırasıyla Kate Smith, Charlotte Sammelin, Shamma Jain ve Kate Logan. Amerikan Kolejinin Küresel İşler Enstitüsü ve STK Kadınlar Yasası tarafından düzenlenen bu tartışma, şair ve IGA yönetmeni Haris Vlavianos tarafından koordine edildi.

ACG’nin John S. Bailey Kütüphanesi’nde ön sırada otururken, Kanada’lı Mark Allen ve Karadağ Ana Vukadinoviç’i yer alırken, koltukların geri kalanı da ACG’de okuyan genç erkekler ve kadınlar tarafından ele alındı. konu konuşmacılar tarafından bu tür dürüstlük, dürüstlük ve çoğunlukla mizah ile ele alınan konular.

Dört misafirin tümü düzinelerce insanla toplantıya giden tek kadın olmanın garip bir sessizliğini yaşadıklarını söyleyerek, onları aldırmak yerine onu göze çarpan bir fırsat olarak gördüklerini söyledi.

Kate Smith onun diplomatik kariyerinin ilk günlerinde üzerinde anlatmış ve İngiltere büyükelçileri olarak görev yukarı kadar 1979 kadın evlenmek istiyorsa o da İngiltere’de erkekler ve kadınlar bugün eşit fırsatlar sayesinde keyif vurguladı olsa istifa etmek zorunda bu kitleyi hatırlattı ülkenin güçlü kurumları.

İsveç’in Charlotte Sammelin kadınlar saygı olsun veya Hindistan’ın Şemmâ Jain kadınlar saygı kazanmak amacıyla, daha sert, daha sorumluluk almaya eğilimi olacağını dile getirdiler, baskın olarak rastlamak için erkekleri taklit etmeye gerektiğini tavsiye etti.

Avustralya’dan Kate Logan, cinsiyet eşitliği için savaşan erkeklerin ülkesinin Erkek Değişim Şampiyonası kampanyasına övgüde bulundu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here