Ana sayfa Gündem Ege Festivali 15 yaşına girdi ve 17 konserle kutladı

Ege Festivali 15 yaşına girdi ve 17 konserle kutladı

159 views
0
PAYLAŞ

Syros’un tarihi Apollo Tiyatrosu, yıllık etkinliğin 15. günü boyunca Uluslararası Ege Festivali’ni ağırlıyor. 2005’te yerel ve uluslararası koroları, klasik senfoni orkestralarını ve opera şarkıcılarını bir araya getirmek için kurulan Peter Tiboris’in habercisi olan festival 14-26 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleşti.

Tiboris, “İlk festival Roma orkestrasıyla dört gösteri ve 20 oyuncu oldu” diyor. “Bu yaz, 15 yıl sonra, 14 gün içinde toplam 23 konser etkinliği ve 23 ülkeden 325 sanatçı ve sanatçı ve yönetmen ziyareti gerçekleştirdik.”

Bu yılki festivalin önemli özellikleri arasında Richard Strauss’un tokat komedi komedi operası “Ariadne auf Naxos” un Varşova Pan-Avrupa Filarmonisi tarafından Varşova, bir gün batımı korosu konseri ve İspanya’nın Granada müzikal tarzını kutlayan bir akşam yemeği yer alıyor.

Milano’daki tarihi Teatro alla Scala’dan sonra La Piccola Scala olarak sevilen Apollon, İtalyan mimar Pietro Sampo tarafından tasarlanmıştır. 1864’te açıldı ve hızla Yunanistan’ın gelişen tiyatro sahnesinin bir parçası oldu, ancak II. Dünya Savaşı’nda kapalı kaldığında uzun bir süreye yol açan hasara uğradı. Sonunda, ünlü mimar Petros Pikionis yeniden yapılanmasını tasarladıktan sonra tiyatro, 2005’te tekrar Tiboris’e ve Ege Festivali’nin ilk baskısına kapılarını açtı.

Tiboris’in kapsamlı özgeçmişi, New York City Carnegie Hall’da 550’den fazla performansın yanı sıra orijinal bir yapım şirketi MidAm International’ı içeriyor. 2012’de Ege Festivalinde yaptığı çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Yiannis Dekavallas’ın Syros tarafından “Onursal ve Seçkin Vatandaşı” seçildi.

Her ne kadar Tiboris ilk önce bu yılki festivali tamamlamaya odaklanacak olsa da, zaten 2020 için planları var. “Beethoven’a vurgu yapılacak, çünkü doğduğu doğumun 250. yıldönümü,” dedi.


Ege Festivali hakkında daha fazla bilgi için www.festivaloftheaegean.com adresini ziyaret edin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here