Ana sayfa Gündem Patlama sonrası sekiz şüpheli gözaltına alıdı

Patlama sonrası sekiz şüpheli gözaltına alıdı

460 views
0
PAYLAŞ

Türk makamları, 2 Şubatta başkent Ankara’yı 1 Şubat’ta sallayan ve üç kişiyi yaralayan bir bombayla bağlantılı olarak sekiz kişiyi gözaltına aldıklarını söyledi.

Operasyon sırasında grubu dokuzuncu bir şüpheli öldürdü.

Patlamanın ardından yetkililer, patlamanın Ankara’nın Çukurambar ilçesindeki bir vergi dairesinin gaz kazan dairesinde gerçekleştiğini bildirmişti.

Ancak polis, güvenlik levhalarını soruşturduktan sonra bir adamın 2 Şubat’ta yaptığı açıklamada valinin bürosunun binanın girişinde patlayıcı maddeler bulunduğuna inandıkları bir çanta koyduğunu söyledi.

Raporda, patlayıcıyı yerleştirdiğine inanılan adam da dahil olmak üzere sekiz kişi dört ayrı ilde gözaltına alındığını söyledi.

Vali, “Öldürülen şüpheli yasadışı yollarla Türkiye’ye girmiş ve Suriye Kürt kökenli bir KYD şubesinden eğitim almıştı” dedi.

Türkiye, PYD’nin silahlı kanadı YPG’yi yasadışı Kürdistan İşçi Partisi’nin (PKK) bir uzantısı olarak görüyor.

Ankara Valisi Ercan Topaca, Perşembe günkü patlamanın olay yerinde üç kişinin enkazı uçurarak hafif yaralanmalara maruz kaldıklarını söyledi.

Sahnedeki görüntüler binanın cephesine büyük zarar verdi. Yakındaki arabaların pencereleri patladı ve sokakta enkaz saçıldı.

Yerel basında, patlama anındaki güvenlik personeli dışında binanın boş olduğunu söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here