Ana sayfa Gündem Roger Waters, Yunanistan’daki Katerine Duska’yı İsrail’deki Eurovision’u boykot etmeye çağırıyor

Roger Waters, Yunanistan’daki Katerine Duska’yı İsrail’deki Eurovision’u boykot etmeye çağırıyor

534 views
0
PAYLAŞ

Şarkıcı-söz yazarı, İsrail’in kültürel boykotunun en vokal savunucularından biri olan Roger Waters, Yunanistan’ın Eurovision girişine bu yıl Tel Aviv tarafından düzenlenen yıllık şarkı yarışmasına katılmamak için kişisel bir mesaj verdi.

İngiliz rock efsanesi ve Pink Floyd’un kurucu ortağı Yunanistan’ın Boycott, Divestment, Sanctions (BDS) hareketinin Çarşamba günü yaptığı protesto gösterisinde protestodaki popüler şarkı yarışmasını boykot etmeye çağırdığı bir videoda görülüyor. İsrail’in Filistinlilere muamelesi.

Yunanca ve İngilizce konuşan, Duska’nın bir video klibini arkasındaki düz ekran TV’de duraklattı. Waters, genç sanatçıya “işgal altındaki Filistin’deki koşullar” nedeniyle “hayal gücünün ötesinde korkunç” olarak nitelendirdiğini söylüyor. .”

“Filistinli sivil toplumun, bizden tüm müzisyenlerden, Filistin halkının insan haklarına sahip olduğu zamana kadar herhangi bir sebeple İsrail’e gitmemesini ve performans göstermemesini isteyen resmi bir grev hattı var. Şu anda hiçbiri yok. Yok, ”diyor Su.

Yunanca, “Tel Aviv’e gitmek büyük bir hata olur, inanıyorum” diye ekliyor.

75 yaşındaki Waters, bu yılki Eurovision’a katılan tüm delegelere benzer bir çağrı yaptı ve geçtiğimiz ay İsrail’i bir Apartheid rejimi gibi davranmakla suçladığı Instagram hesabındaki şarkı yarışmasının 41 finalistine açık bir mektup yayınladı.

Bu haftanın başlarında, ayrıca 18 Mayıs’taki gösterinin finalinde onaylanmamış bir görünüm yapmamaya pop ikonu Madonna’yı çağırdı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here