Ana sayfa Gündem Türkiye’nin casus ajansı 18 ülkeden 80 FETÖ bağlantılı şüpheli yakaladı

Türkiye’nin casus ajansı 18 ülkeden 80 FETÖ bağlantılı şüpheli yakaladı

447 views
0
PAYLAŞ

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ 5 Nisan’da yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), yetkililerin şu ana kadar 18 farklı ülkeden yetkililerin Fethullah Terör Örgütü’ne (FETÖ) ne dediğine yönelik olarak şüphelenilen 80 Türk vatandaşını ele geçirdiğini söyledi.

Bozdağ’ın özel yayın organı Habertürk TV ile televizyonda verdiği röportajda yer alan yorumlar, geçen hafta ülkeden altı Türk erkeği kaçırma konusunda Türkiye ile Kosova arasındaki gerginliğin ortasında geldi.

“MİT, yurtdışı operasyonuyla FETÖ’ye büyük darbe vurdu. Kosova’daki olay büyük bir başarıydı ”dedi.

Her ne kadar Bozdağ, MİT operasyonlarının FETÖ hedeflerine karşı gerçekleştirildiği ülkeleri isimlendirmemiş olsa da, Sudan, Pakistan ve Afganistan’ın da aralarında bulunduğu ülkelerle işbirliği içinde operasyonların gerçekleştirildiği konusunda doğrulanmamış raporlar bulunmaktadır.

Ankara hükümetinin bir müttefiki olan ABD’li İslami vaiz Fethullah Gülen’in hareketinin, Türkiye’nin Temmuz 2016 darbe girişiminin gerisinde olduğuna inanılıyor.

Türkiye’nin Kosova istihbarat teşkilatı ve içişleri bakanlığı ile geçtiğimiz haftaki operasyonunda işbirliği yapılması, Başbakan Ramuş Haradinay’ın, operasyon hakkında bilgi sahibi olmadığı gerekçesiyle her iki kurumun da başkanlığını yaptığı için ülkede iç gerilim yarattı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here