Ana sayfa Gündem Vogue dergisi Yunanistan’da borç krizi olarak geri döndü

Vogue dergisi Yunanistan’da borç krizi olarak geri döndü

331 views
0
PAYLAŞ

Moda dergisi Vogue Pazar günü Yunanistan’daki gazete bayilerine vurdu, yayıncıların borç krizinden sonra ülkenin ekonomik iyileşmesinin parlak moda ve yaşam tarzı baskıları için bir iştah açacağını iddia edeceği yedi yıl aradan sonra tekrar başladı.

Vogue Greece, 29 yaşındaki baş editör Thaleia Karafyllidou tarafından yönetilen lüks derginin 26. uluslararası baskısı olacak.

Moda İncil’in yayıncısı Conde Nast International, Kathimerines Ekdoseis ile bir araya geldi ve aylık baskı, 2019’da 100 yılını basan kutluyoruz Pazar günleri Kathimerini gazetesinde dağıtılacak.

Ayrıca Yunanistan ve Kıbrıs’ta gazete bayileri vuracak.

“Sevgili Vogue Yunanistan, tekrar tekrar hoş geldiniz” 1988’den bu yana Vogue’un baş editörü Anna Wintour, “Geleceğin Gözleri” başlıklı Yunan geri dönüş baskısında ve Bella Hadid’in kapağında başrol oynadı.

“Yıllar süren yokluktan sonra geri dönüşünüz bizi neşeyle dolduruyor. Yunanistan problemlerle karşılaştı ve dramatik anlar yaşadı, sadece ne kadar zor olduğunu hayal edebiliyorum. Ancak, iyileşme belirtileri şimdi Amerika’da bile görülüyor. ”

Vogue Hellas, Mart 2000’de Yunanistan’da, 1990’larda Stat, Life & Style ve Glamour gibi popüler, trend belirleyici başlıklar üreten, parlak dergilerin krallarından biri olan Lyberis Publications tarafından yayınlandı.

Lyberis, 2012 yılında, ülkenin işsizliğini neredeyse yüzde 28’e düşüren ekonomik kriz sırasında reklamların kuruması ve yüksek moda ve yaşam tarzı mallarının iştahını hafifletmesiyle iflas etti.

Relaunch, okuyucuyu ve reklamverenleri reddederek yaralanan dergi pazarında başarılı bir şekilde geri dönüşü bahis oynadığından da dijital bir baskıya sahip olacak.

Yunanistan’ın ekonomisini dörtte bir kesen uzun bir durgunluktan sonra iyileşme süreci devam ediyor. Geçen yıl ekonomi yüzde 1,9 oranında büyürken, işsizlik yüzde 18’e düştü.

[Reuters]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here