Ana sayfa Gündem Yunanistan’da araç kiralama pazarı hızlanıyor

Yunanistan’da araç kiralama pazarı hızlanıyor

274 views
0
PAYLAŞ

Yunanistan’da araba kiralama pazarı, birkaç yıl önceki 60.000’den bu yana mevcut araç sayısı 100.000’i aştığından, tatmin edici bir büyüme gösteriyor. Sadece Avis geçen yıl 10.000 yeni otomobil aldı ve 2018’deki tüm yeni otomobil kayıtlarının yüzde 10’unu oluşturdu.

Avis genel müdürü Andreas Taprantzis, kaydedilen büyümenin, çoğunlukla kısa vadeli araç kiralama tercih eden turizm akışındaki artıştan kaynaklandığını söylüyor. 

Bununla birlikte, uzun vadeli finansal kiralama segmentinde, özellikle yeni nesil profesyonellerin zihniyetindeki değişiklik nedeniyle, olumlu hamleler de olmuştur: “Önceki nesillerin aksine, yenisi kendi evine ve arabasına sahip olmayı hedeflemiyor; Yeni nesil bugün kiralama için eğilir, ”diyor Taprantzis.

Bu eğilimin ardındaki ana itici güç, otomobillerin bakımı için zaman ve para maliyetinin olmaması; Bu, araba alımı için kolay finansman eksikliği ile birlikte, araba kiralama konusundaki artan ilgiyi açıklamaya hizmet ediyor. 

Avis ayrıca, müşterilerin doğru belgelere sahip olmaları durumunda önceden çevrimiçi bir aracın uzun vadeli olarak kiralanmasına yardımcı olmaları için oldukça popüler olduğunu kanıtlayan yeni bir hizmet olan MyAvis’i de tanıttı.İnternet üzerinden

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here