Ana sayfa Gündem Artık bunları E-devlet’ten görebileceksiniz

Artık bunları E-devlet’ten görebileceksiniz

533 views
0
PAYLAŞ

E-devlet uygulaması, yeni çalışmalarıyla isminden sık sık söz ettirmeye devam ediyor. İşte E-Devlet üzerinden yapabileceğiniz yeni işlemler…

E-devlet, sistemi yeni uygulamalarının açıklamasını yaptı. Yeni uygulamalardan biri de Banka Hesaplarına Uygulanan Elektronik Haciz Sorgulama (e-haciz Banka) işlemi. Bundan sonra bankadan çektiğiniz kredilerde isminize yapılmış e-haciz var mı yok mu tek tıkla ulaşabileceksiniz.
E-Devlet sistemi kamu hizmetlerinin bir bilgi teknolojisi aracılığıyla kullanıcılara yani vatandaşlara, tüzel kişilere ve diğer kamu kurumlarına sunulması olarak özetlenebilir. E-devlet sistemi bu sunuşu internet üzerinden yaparak işlem yapmada kullanıcılara büyük bir esneklik sağlar. İnterneti olan herhangi birisi dilediği zaman dilediği yerden işlemini yapabilmektedir. E-Devlet kullanıcılarına zamandan tasarruf sağlarken devleti de daha etkin ve verimli hale getirir.
E-HACİZ E-DEVLET’TE
İşte e-devlet, bu bağlamda yeni hizmetini duyurdu. E-devlet’in duyurduğu yeni hizmetin adı “Banka Hesaplarına Uygulanan Elektronik Haciz Sorgulama (e-haciz Banka)”.

Son açılan E-DEVLET uygulamaları ;

1 – Personel Alımına İlişkin İş Başvurusu ,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı

2 – Şikayet ve Beğeni Bildirimi ,  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu

3 – Organ ve Doku Nakil Listesi Sorgulama,  Sağlık Bakanlığı

4 – Sahibi / Ortağı / Yetkilisi Olduğum Ticari İşletme veya Şirketler , Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

5 – Banka Hesaplarına Uygulanan Elektronik Haciz Sorgulama (e-haciz Banka) , Gelir İdaresi Başkanlığı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here