Ana sayfa Adwords Bornoz Kullanımı

Bornoz Kullanımı

412 views
0
PAYLAŞ

Farklı bornoz modelleri vardır ve bunlar arasından kendi beğenilerinize uygun seçenekleri satın alarak kullanabilirsiniz.

Bornoz Neden Kullanılır?

Kullanım amacına bakıldığı zaman bornoz takımı banyolardan sonra ıslak suyu alması için değerlendirilen bir üründür.  Giyilebilir olması nedeniyle,  klasik havlu modellerine göre çok işlevsel oldukları söylenebilir. Yani kıyafet giyer gibi bornoz giyip ev içinde rahat şekilde dolaşabilir ve banyo keyfini uzatabilirsiniz. Tabi kişiye göre kullanım şekli ve süresi değişecektir.  Ancak genel kullanımı sıcak tutması gibi nedenlerle bornoz türleri çok yaygın şekilde tercih edilmektedir.  Tabi bu noktada banyo ile sınırlama olmadığını da eklemek gerekiyor. Bazı kişiler bornozu bir gösteri öncesinde hazırlık aşamasında beklemedeyken üstü batmasın diye de kullanabiliyor. Bazen de gösteri için giyilen kıyafetler hava şartına uymadığından bornozla koruma sağlanabilir. Ancak hem suyu alması hem de sıcak tutması açısından bornoz türleri geçmişten günümüze epey çok tercih edilmektedir.

Bornoz Türleri Neler?

Türleri açısından değerlendirilirse bornozlar erkek ve kadın bornozları, çocuk bornozları, set halindeki bornozlar gibi çeşitlenebilir.Bornoz erkek için modellerde kalıp olarak daha büyük ürünler görülebilir. Ancak bu kategorideki ürünler genel ülkelere göre standartlara ayrılmaktadır. Renk tasarım vs. açısından değişik çeşitler vardır.Bornoz bayan modellerine bakıldığında ise erkek tasarımlarına göre çok daha fazla ürün görülebilir. Kadın bornozlarından da seçim yaparken kendi beğenilerinizi öne çıkararak sonuç alabilirsiniz. Bornoz seçerken, biraz büyük beden alabilirsiniz. Çünkü banyo sonrası sıcak kalma isteği nedeniyle bornozun tam sarmalaması iyi hissettirebilir. Aynı şekilde bornoz aile seti almadan önce de bedene dikkat edebilirsiniz. Çocuklarınızın uzun süre kullanacağını düşünürseniz daha büyük de alabilirsiniz.  Gelişim dönemlerini dikkate almak artı kazandırır.

Bornoz Kumaşı Nasıl Olmalı?

Bornoz kumaşı havlunun daha yumuşak hali gibi düşünülebilir. Bu özelliği nedeniyle giyiminde sertlik hissi vermez ve epey işlevseldir. Ancak kalınlık incelik ayarınız hangi firmadan alacaksanız model tercihlerinize göre yapabilirsiniz. Ancak uzun yıllar kullanılacak bir ürün için sağlam malzeme almak işe yarayacaktır. İnce ürünler mevsim açısından da yaz dönemlerinde sıcak havalara uygun şekilde tercih edilebilir.

Bornoz Temizliği Nasıl Olmalı?

Bornozların temizliği ve bakımı önemli konulardır. Çünkü uzun vadede düzgün bir ürün kullanmak size tasarruf sağlar. Etkili bir bornoz temizliği için rutin aralıklarla, çok sık olmaması ve çok uzun aralıklarda da yıkama olmadan bornoz askı ile bekletilerek de saklanması gerekir. Bornozun askıda kalması ile deforme olması daha da azalabilir. Bu da dayanıklılığı artırır.  Tabi dış etkenlere karşı da korunan bir alanda durması önemlidir.Bornoz takımı miraykaya.com firmamızdan dilediğiniz ürünü alabilir ve uzun vadede sorunsuz kullanabilirsiniz.  Satın aldığınız bir ürünü kullandıktan sonra temizlik için doğru deterjanı doğru biçimde uygulayınız. Ürünü aşırı sıcakta ve sürekli nemli ortamda bekletmeyiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here