Ana sayfa Adwords Malta’da Dil Eğitimi

Malta’da Dil Eğitimi

153 views
0
PAYLAŞ


Malta, günümüzde dil eğitimi açısından en çok tercih edilen ülkelerin arasında yer almaktadır. Ülkemize yakın olması, ekonominin uygun olması, Akdeniz ikliminin olması ve dil eğitimi açısından zengin olması öğrencilere Malta’da dil eğitimi sağlamaktadır.

Malta’daki resmi dil İngilizce’dir. Adadaki yerel dil Maltizce’dir. Ancak ülkedeki herkes 4 yaşından itibaren İngilizce eğitim almaktadır. Bu noktada pratik yapmaya ve eğitim almaya giden öğrenciler hiçbir zorluk yaşamamaktadır.

Malta, İngilizce dil okulları noktasında son derece zengin bir ülkedir. Lokal İngilizce okullarının dışında uluslararası zincir okulları da bulunmaktadır. Bölgedeki dil okulları ekonomik olması ve promosyonlarıyla öğrencilerin dikkatini çekmektedir.

Malta’da Dil Okullarının Olduğu Yerler

Yılın bütün zamanlarında, her türlü seviye için öğrenci kabul eden kurslar, öğrencileri genel ve yoğun İngilizce dışında, iş İngilizcesi, sınava hazırlık İngilizcesi, akademik İngilizce gibi çeşitli programlarla hazırlamaktadır. Bölgedeki dil okullarının eğitim süresi 2 hafta ila 48 hafta arasında değişmektedir. Dil okullarının büyük bir kısmı St Julians ve Sliema bölgelerinde toplanmıştır. Bunun dışında Valetta ve Gzira bölgelerinde de dil okulu bulunmaktadır. Dil okulları öğrencilere eğitim dışında sosyal aktivite, konaklama ve havaalanı transferlerini sunmaktadır. Dil okullarının öğrencilerin kalacakları yerlere en fazla 5 dakikalık yürüyüş mesafelerinde bulunmaktadır.

Malta’da Dil Okulu Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında, Malta’da dil okulu seçimi gelmektedir. Malta, büyük bir yüz ölçümü üzerinde olan bir ada. Bu adada öğrenciler için çeşitli dil okulları, sosyal tesisler, alışveriş mağazaları ve çeşitli etkinlikler bulunuyor. Bu noktada öğrenciler dil okulu konusunda seçim yaparken, okulun şehir merkezinde olmasına özen göstermesi gerekiyor.

Seçtiğiniz okulun kalacağınız konaklamaya olan uzaklığı en fazla 15 dakika uzaklıkta olması gerekiyor. Bu noktada konakladığınız yere ulaşımda vasıta kullanmaya gerek duymamanız gerekiyor.

Okullardaki sınıf sayısının fazla, sınıflardaki öğrenci sayısının az olması gerekiyor. Seviyenize göre bir sınıfta olmak için mutlaka doğru eğitim kurumunu tercih etmek gerekiyor. Seviyenizden aşağı ya da yukarıdaki bir sınıfta olabilirsiniz. Bu eğitiminiz için problem yaratabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here