Ana sayfa Adwords Beton Soğutma Sistemi, İnşaat Sektöründe Yoğun İlgi Görüyor.

Beton Soğutma Sistemi, İnşaat Sektöründe Yoğun İlgi Görüyor.

523 views
0
PAYLAŞ

 

            Beton Soğutma Sistemi  mobile olma özelliği ile yüksek kazançlar sağlıyor.

 

Dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlanan gazlı su soğutma sistemi özellikle hazır beton sektöründe yoğun ilgi görüyor. Hava soğutmalı ve su soğutmalı olarak iklim şartlarına göre iki türde de üretilebiliyor. Özellikle 1-2 derece su sıcaklıklarının gerekli olduğu durumlarda kurtarıcı görevi üstleniyor. Beton soğutma sistemleri olarak düşük enerji tüketimi beraberinde yüksek verim sağlayan sistemin faydaları genel olarak;

 

– Beton karışım sıcaklığının belirli derecelerin altında tutulabilmesine imkan sağlar

– Betonun priz almasını kolaylaştırır

– Betonun oluşumu optimum şartlar altında gerçekleşir

– Soğuk derz oluşumunu riskini engeller.

– Beton karışımında hava içeriğini kontrol altında tutulur.

Beton sıcaklığının 15-20 derecelere kadar soğutulmasına olanak sağlayan beton soğutma sistemleri çok ekonomik rakamlarda satışa sunuluyor.

 

 Hava soğutmalı beton soğutma sistemi nedir

 

Hava soğutmalı, fanlı kondanser sistemi ile çalışan soğutma sistemidir. Hava soğutmalı sistemlerde en önemli husus kondanser verimidir. Termodizayn ürettiği ürünleri standart olarak tropikal iklim koşullarına uygun hazırladığından cihazlarda kullanılan kondanserlerin verim değerleri çok yüksektir bu vesile ile cihaz verimleri de yüksek olmaktadır.

 

 Su soğutmalı beton soğutma sistemi nedir

 

Cihaz kondanserinde, soğutma çevriminin gereği olarak oluşan yüksek basınca dayalı yüksek sıcaklığın su soğutma kulesi yardımı ile optimum düzeyde tutulduğu sistemdir. Su soğutmalı sistem 50 derecenin üzerinde yüksek dış hava sıcaklıklarında gereklidir. Bu sıcaklıklarda dahi sistem veriminin düşmemesi için kondanser sıcaklığının 45 derecenin altında tutulması gerekmektedir. Bu faaliyet su soğutmalı kondanser vasıtasıyla yapılabilmektedir. Özellikle sık olarak teknik sorun yaratmaması ve çok uzun süreler kullanılması nedeni ile tercih ediliyor. Profesyonel bir şekilde performans sağlamak amaçlı en iyi çözüm yöntemleri arasında yer alıyor. Özellikle aşırı sıcak ülkelerde beton soğutulmasında, verimi oldukça arttırıyor. Sıcak zamanlarda zarar etmekten kurtararak, kullanıcının her açıdan yanında bulunuyor. Sağlıklı soğutma sistemleri arasında yer alan beton soğutma sistemi  betonun sıcaklığını düşürerek değer kazanmasını sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here