Ana sayfa Gündem Başoğlu ve Yeğeni hakkında görülen davada keşif kararı çıktı

Başoğlu ve Yeğeni hakkında görülen davada keşif kararı çıktı

355 views
0
PAYLAŞ

Yeğeni ile ilişkisinin olduğu söylenilen ve hakkında hayasızca harekette bulunma suçundan açılan kamu davasının görülmesi işlemleri Bodrum 4. Asliye Ceza Mahkemesinde başladı. Gizlilik kararı bulunan dava duruşmasında Burcu Başoğlu Kabadayı’nın eşi de tanıklar olarak dinlenildi.

Geçtiğimiz yaz aylarında teknede bayan ile görüntülenen Murat Başoğlu’nun yanındaki kişinin ise öz yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı olduğu iddia edilmişti. Bu görüntüler sonrasında ise Başoğlu ve Kabadayı hakkında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonunda ise “hayasızca davranışlarda bulunmak” suçundan Murat Başoğlu ve Burcu Kabadayı’nın iddianamesi hazırlandı. Hazırlanan iddianameye göre ise Başoğlu ve yeğeni için kanunun “hayasızca hareketler” başlığındaki maddeye göre altı aydan bir yıla kadar hapis cezası istenmekte.

Hazırlanan idddianame, Bodrum 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Açılan davanın bugünkü ilk duruşması gerçekleşti. Hakimin davaya konu olan görüntülerin çekildiği yer hakkında keşif yapılmasına karar verdiği ve duruşmayı ileri bir tarihe ertelediği öğrenildi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here