Ana sayfa Gündem Paris Ritz, eski eşyalar müzayede ile satışı

Paris Ritz, eski eşyalar müzayede ile satışı

514 views
0
PAYLAŞ

Paris’teki dünyaca ünlü Ritz oteli, yenileme sonrasında artık ev bulunmayan 3500’den fazla mobilya ve “objets d’art” satmaya karar verdi.

Romanlar Marcel Proust’un sık sık uğradığı salonun 1920’lerde Ernest Hemingway ve F. Scott Fitzgerald’ı barındıran dışkı barakalarına doldurduğu kanepelerden birçoğu, otelin ünlü 120 yıllık tarihinin süpürmesini kapsıyor.

17-21 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan bu satış, Paris’teki Hotel de Crillon ve Plaza Athenee ile Monako’daki Hotel de Paris’in içeriğini satan müzayede evi Artcurial tarafından gerçekleştiriliyor.

Artcurial broşüründe “15 Place Vendome’un koleksiyoncuları ve meraklıları satış sırasında Ritz efsanesinin bir parçasıyla eve dönmek için eşsiz bir fırsata sahip olacaklar” dedi.

Şehrin en şık butiklerine yakın sekizgen Place Vendome’nin bir tarafını kaplayan otel, Mısırlı milyarder Muhammed al-Fayed’e 1979’dan beri 30 milyon dolarlık satın aldı.

Oğlu Dodi, 1997’de bir araba kazasında öldükleri akşam Diana’yı, Galler prensesi ile birlikte yedi.

İsviçre otelcisi Cesar Ritz tarafından 1898 yılında kurulan otel, dört yıllık bir yenilemenin ardından 2016 yılında yeniden açıldı. Coco Chanel’den opera divasına Maria Callas’a kadar 71 oda ve 71 süit, en ünlü sakinlerinin adını taşıyan birçok oda bulunuyor.

Müzayede edilecek daha tuhaf öğeler arasında, Louis XVI tarzı köpek yatağı (tahmini 200-300 avro), eski bir berbere ait sandalye (400-600 Euro), bir Ritz monogramlı mini bar (300-500 Euro) ve üç taneli ünlü barları (1.000-1.500 avro).

Artcurial, tüm satışların 1 ila 1.5 milyon avro arasında gerçekleşmesi bekleniyor dedi.

Ritz zerafet için bir sözcük olsa da, son haftalarda hoş karşılanmayacak pek çok başlık var. Bu ayda, soyguncularla çalışan ekipler otelin içindeki bir dükkandan 5 milyon dolar değerinde takı çaldı. Hırsızlar hızla yakalandı ve mücevher iyileşti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here