Ana sayfa Politika Trump’ın Kudüs açıklaması Ortadoğu’da Kaos yaratır

Trump’ın Kudüs açıklaması Ortadoğu’da Kaos yaratır

499 views
0
PAYLAŞ

Bugün Abd başkanı Trump Amerika’nın Kudüs‘ü başkent olarak tanıyacağının açıklamasını yapacaktır. Uzun zamandır konuşulan bu konu hakkında son bir açıklamayı bekleyen Arap birliği ve Türkiye heyeti yapılacak olan açıklamayı beklemektedir.

Amerika başkanı Trump Kudüs için yapacağı açıklama tüm dünya tarafından merakla bekleniyor. Bu açıklama öncesinde tüm arap birliği üyeleri, Avrupa Birliği ve Türkiye bu konu hakkında görüşmelerini sürdürmektedir. Müslümanların Haremi Şerif’i olan Kudüs’ün bu şekilde kullanılması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sert bir şekilde karşılandı. Kudüs’ün Arapların bir kenti olduğu gerçeği kabul edilmemiş durumda ve ortadoğu’da yeni bir kaosun çıkacağı konusunda endişeler yaşanmaktadır. İslam İşbirliği toplantısı için ise dönem başkanı olan Erdoğan İstanbul’da toplanması konusunda çağrı yapıldı. Kudüs’ün başkent olarak kabul edilmesi konusundaki vahim olayın ortadoğuda büyük bir kaos yaşanmasına yol açacağı belirtilmektedir.

İslam liderleri ise Kudüs’ün bu şekilde kabul edilmesi Ortadoğu’daki barış sürecinin bozulmasına neden olacağı konusunda düşüncelerini belirtmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here