Ana sayfa Teknoloji Leonardo, Türkiye’nin savaş uçağı projesinde rol aldı

Leonardo, Türkiye’nin savaş uçağı projesinde rol aldı

602 views
0
PAYLAŞ

İtalya’nın önde gelen yüksek teknoloji ve savunma şirketi Leonardo’nun, yerli avcı uçağı olan jet-jet projesini desteklemeyi amaçladığını, özellikle Aviyonik tarafındaki üst düzey temsilcilerin, şirketin üst düzey temsilcilerinin açıkladığını duyurdu.

Leonardo, İtalyan Hava Kuvvetleri ve Birleşik Krallık Kraliyet Hava Kuvvetleri gibi müşterilerine en gelişmiş savaş uçakları için aviyonik tedarik etme konusundaki 60 yıllık deneyimini ve uzmanlığını paylaşmaya ve Türk tüccarını TF’ye sunmak için aktif olarak destek vermeye hazırdır. -X yeni jenerasyon avcı, Leonardo’nun büyük hava programları için hava indirme sistemleri direktörü Chris Bushell, 26 Nisan’da bir grup gazeteciye verdiği demeçte.

Bushell, “Projenin avionik ve sensör bölümlerindeki işbirliği fırsatlarını tartışmayı dört gözle bekliyoruz” diyen Bushell, beşinci nesil uçakta, yani uçak gövdesi, motor, aviyonik (ve sensörler) ve silahların dört ana alanı bulunduğunu da sözlerine ekledi. .

Uçak gövdesi geliştirme tarafında, TF-X projesinin ana yüklenicisi olan İngiltere’nin BAE Sistemleri ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayileri (TAI), geçen sene jetin ilk geliştirme aşamasında işbirliği yapmak için bir anlaşma imzaladılar.

Motor sektörü için, sektör profesyonellerine göre çeşitli şirketler ile görüşmeler devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl, Türkiye’nin Kale Grubu ve İngiltere’deki Rolls Royce, Türkiye’nin ilk milli savaş uçağı motorlarını geliştirmek amacıyla bir ortak girişim kurdu.

Leonardo, 40 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin önde gelen sivil ve askeri projelerine katılıyor. T-129 helikopterinin TAI, Meltem 3 sahil devriye programı, hava savunma radarları, deniz sensörleri, savunma sistemleri ve daha fazlası gibi Son zamanlarda Göktürk uydu programı.

“Şirketimiz, İtalya, İngiltere, ABD ve Polonya olmak üzere dört yerel pazarda önemli bir sanayi varlığına sahiptir. Başlıca yüksek potansiyele sahip uluslararası pazarlarımızda da stratejik ortaklıklar içerisindeyiz, ”dedi. Leonardo Genel Müdürü Lorenzo Mariani, Antalya’daki Avrasya Havacılık Fuarının oturum aralarında gerçekleştirdiği toplantıda yaptığı açıklamada.

1980’li yılların sonlarından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren firma, TAI gibi Türk şirketleri ile önemli işbirliğini geliştirdiğini belirterek, Türkiye’de TAI ile yaptıkları helikopter geliştirme işinde gördükleri yüksek endüstriyel üretim yeteneklerini övüyorlar.

C-27J Antalya’da sergilendi

Leonardo, aynı zamanda, şirketin piyasaya sürdüğü takiplere göre C-27J, “bugün piyasada bulunan en gelişmiş çoklu görevli airlifter” i de sergiledi.

Mariani, “C-27J’mizin en iyi seçim olduğuna inanıyoruz ve Türkiye’nin ülkenin faaliyet gösterdiği zorlu senaryolar için en iyi askeri platformu hak ettiğini düşünüyoruz” dedi.

Kategorisinde en geniş kabin, rakipsiz manevra kabiliyeti, C-130 ve A400M gibi daha ağır hava spreyi ile birlikte çalışabilirlik ve yaklaşık beş dakika içinde 10,000 fit’e ulaşmasına olanak veren tırmanma hızı sayesinde C-27J; önemli yükler taşımak ve hala herhangi bir hava koşulunda küçük, yumuşak, dar pistleri erişmek ve şirket temsilcilerinin göre, özellikle özel operasyonlar için uygundur.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here