Ana sayfa Teknoloji Whatsapp’ta mesajı herkesten sil özelliği çok tutuldu

Whatsapp’ta mesajı herkesten sil özelliği çok tutuldu

381 views
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde yeni bir özelliğe daha kavuşan WhatsApp, uzun zamandır birçok kullanıcının beklediği “gönderilen mesajları geri alma” özelliğini duyurmuştu. Mesaj gönderdikten 7 dakika sonrasına kadar kullanabileceğiniz bu özellik, bazı durumlarda hayat kurtaracak gibi görünüyor. Bu rehberimizde, WhatsApp’ta gönderilen mesajlar nasıl geri alınır? Anlatacağız.

WhatsApp’ta mesajları herkesten silmek için bilmeniz gereken bazı önemli noktalardan bahsetmekte fayda var diye düşünüyorum. “Mesajı herkesten sil” özelliği bir sohbette veya bir grupta gönderilen mesajları silebilmenizi sağlıyor. Mesajı gönderdikten sonra 7 dakika içinde silebiliyorsunuz, fakat bu özelliği kullanabilmek için her iki tarafın da WhatsApp’ın en son sürümünü kullanıyor olması gerekmekte. Ve son olarak, mesajınızı sildiğinizde karşı tarafta “Bu mesaj silindi” uyarısı görünecektir. Şimdi bu özelliğin nasıl kullanıldığına bakalım.

Öncelikle yeni gönderdiğiniz mesajın üzerine basılı tuttuktan sonra Sil butonuna tıklıyoruz.

Gördüğünüz gibi Herkesten Sil ve Benden Sil adında iki yeni seçenek eklenmiş durumda. Bu seçenekleri göremiyorsanız henüz güncelleme almamışsınız demektir. Mesajınızı karşı taraftan silmek için “Herkesten Sil” butonuna tıklayabilirsiniz. Sadece kendinizden silmek için “Benden Sil” butonunu kullanmanız gerekiyor.

Mesajınızın silinmesini onayladıktan sonra her iki tarafta da mesaj yukarıdaki gibi görünecektir. WhatsApp’ta gönderilen mesajları silme işlemi işte bu kadar basit birkaç adımda gerçekleştirilebiliyor. Bir başka rehberimizde görüşmek üzere, hoşçakalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here